Müşteri Deneyimi (CX) Stratejisi Nasıl Tanımlanır

müşteri deneyimi stratejisi belirlemek

Patronunuz daha fazla işi kotarmanızı istiyor. İş arkadaşlarınız daha fazlasını yapmanızı istiyor. Müşterileriniz daha fazla ilgilenmenizi istiyor.

Peki oyun planınız nedir?

Eğer bir oyun planına sahip değilseniz, panik yapmayın. Mevcut iş yükünüz göz önüne alındığında her şeyden daha fazlasını sunabilmek mümkün görünmese de - sonuçta destekleyecek müşterileriniz var - net bir müşteri deneyimi stratejiniz olduğunda bunu yapmak çok daha kolay.

Özünde bir müşteri deneyimi stratejisi, nicelik talebi azalmıyor gibi göründüğünde kaliteli hizmet sağlamak için güvenebileceğiniz bir çerçevedir. Ama önce, bir müşteri deneyimi stratejisinin tam olarak ne olduğunu ele alalım.

Müşteri Deneyimi Stratejisi Nedir?

Müşteri deneyimi (CX), bir müşterinin bir işletmeyle hem satış öncesi hem de satış sonrası yaptığı her etkileşimin toplamını ifade ediyorsa, müşteri deneyimi stratejisi, bu etkileşimlerde olumlu, anlamlı bir deneyim sunmak için eyleme geçirilebilir planları tanımlar.

Başarılı bir müşteri deneyimi stratejisi, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birkaç önemli faktörü dikkate almalıdır:

  • Rekabetçi içgörü
  • Müşteri araştırması
  • Pazar yeri verileri
  • Misyon ve vizyon

Müşteri deneyimi stratejinizi tanımlarken, yalnızca müşteriyle yüz yüze olan rollerdeki kişileri değil, tüm departmanları dahil ettiğinizden emin olmalısınız. Şirket çapındaki geri bildirim ve içgörüleri birleştirerek, organizasyonu amaçlanan hedef etrafında hizalamanın daha kolay olduğunu göreceksiniz: müşteri deneyimini ve ilişkisini geliştirmek.

Mevcut müşteri yolculuğunuzun durumunun bir matrisini oluşturarak müşteri deneyimi stratejinizi pratik düzeyde tasarlayabilirsiniz.

Müşteri Deneyimi Tasarımı

Müşteri deneyimi tasarımı, müşteri bir kuruluştaki bir iletişim noktasıyla her etkileşimde bulunduğunda onlar için sorunsuz bir deneyim tasarlama sürecidir. Müşterilerin beklentilerini karşılayan ve onların sorunlarını takip etmeleri ve çözmeleri için kolay ve sezgisel olan süreçleri iyileştirmeye odaklanır.

Artık müşteri deneyimi tasarımının amacını tartıştığımıza göre, çok yönlü bir müşteri deneyimi stratejisi oluşturan unsurları inceleyelim.

Müşteri Deneyimi Stratejisinin Unsurları

1. Mevcut Müşteri Hizmetleri Stratejinizi Gözden Geçirme

Bir müşteri hizmetleri stratejisi oluşturmanın ilk adımı, şirketinizin mevcut müşteri desteği yaklaşımını gözden geçirmektir. Buradaki amaç, işletmeniz için neyin iyi çalıştığını ve hangi noktalarda gelişme gösterebileceğinizi belirlemektir.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, müşteri memnuniyeti puanı ve müşteri kayıp oranı gibi başarıya işaret eden önemli ölçütler için şirketinizin yardım masasına veya çağrı merkezi verilerine bakmayı deneyin. Beklentilerin altında puan alıyorsanız, sorunu daha derine inmek için bir başlangıç ​​noktanız olur.

2. Müşteri Yolculuğu Haritası Oluşturma

Müşteri deneyimi stratejinizin bir diğer önemli unsuru da müşteri yolculuğu haritasıdır. Bir müşteri yolculuğu haritası, yol boyunca bulunan tüm sorunlu noktalar da dahil olmak üzere bir müşteri ile işletmeniz arasındaki tüm etkileşimleri özetler. Bu kaynak, yalnızca müşteri deneyiminizdeki sürtüşmeleri belirlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onu nasıl ortadan kaldıracağınıza ve zevkle nasıl değiştireceğinize de yardımcı olur.

3. Müşteri Hizmetleri Ekibinizi Eğitin

Nereleri geliştirmeniz gerektiğini öğrendikten sonraki adım, bu bilgileri ekibinizle paylaşmak ve personelinizi ileriye dönük yeni protokoller konusunda eğitmektir.

Haberler iyi olmasa bile bulgularınızı personelinizle paylaşmanız önemlidir, böylece bu değişiklikleri neden yapmayı teklif ettiğinizi anlayabilirler.

Özellikle departmanınızdaki diğer ekipler sayılarını tuttururken, ekibinizin beklentilerin altında kaldığını bilmek asla eğlenceli değildir, ancak bu konuda şeffaf olmak, yeni politikalarınıza yönelik itirazları azaltacak ve satış temsilcilerinin gelecekte performanslarını iyileştirmeye teşvik edecektir.

4. Müşterilerinizin Beklentilerini Belirleme

Güvenilir olmak ve olumlu bir tavır sergilemek gibi bazı müşteri beklentileri temeldir. Bunlar, müşterinin size her ulaştığında işletmenizden bekleyeceği şeylerdir.

Bununla birlikte, çoğu müşterinin duruma göre değişen farklı ihtiyaçları vardır. Bazı durumlarda hızlı yanıt vermek zorunlu olabilirken, diğer zamanlarda kalite ve netlik daha önemlidir. Her şey, müşterinin işletmenize ulaştığında nasıl hissettiğine ve ekibinizin onların ihtiyaçlarını ne kadar iyi tanımlayıp bunlara uyum sağlayabildiğine bağlıdır.

5. Müşteri İçin Çözmek

Üstün bir müşteri hizmeti stratejisi, ister önceden tahmin edilsin ister beklenmedik olsun, müşteri için sorunları çözmeye odaklanır. Çoğu zaman müşteri desteğini düşündüğümüzde, varsayılan olarak tüm gün ve gece telefon çağrılarına cevap veren çağrı merkezleri ve BT ekipleri imajını düşünürüz. Ancak birçok şirket, potansiyel sorunları öngörmeye ve müşteriyi etkilemeden önce müdahale etmeye adanmış ekiplere sahiptir.

Bunlar müşteri başarı ekipleridir ve eksiksiz bir müşteri deneyimi için kritik bir bileşendir. Sadece ilerideki sorunları planlamakla kalmazlar, aynı zamanda satın alma sonrasında her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için müşterileri rutin olarak kontrol ederler.

Bu tür proaktif müşteri hizmetleri, karmaşayı azaltır ve ekibinizin müşteri tabanınızla olan ilişkisini güçlendirir.

6. Self Servis Çözümleri Sağlamak

Çok kanallı hizmetin her zamankinden daha kolay erişilebilir olmasıyla, işletmelerin müşterilerine self servis destek seçenekleri sunmamaları için hiçbir neden yok. İnsanların yardıma ihtiyaç duyduklarında işletmenizi aramalarını istemek yerine, müşterileriniz, hizmet ekibinizin kullanabileceği aynı belgeleri kullanarak soruları yanıtlama ve sorunları kendi başlarına çözme özgürlüğüne sahip olmalıdır.

Ek olarak, bilgi tabanları ve sohbet robotları gibi self servis araçlar müşterilerin çözüm bulmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda temsilcileriniz için vaka hacmini de azaltır. Self servis kaynaklarınızı kullanan daha fazla kişiyle, daha az müşteri ortak sorunlarla destek ekibinize ulaşacaktır. Bu, ekibinize sorun gidermek için daha fazla uzmanlık gerektiren daha karmaşık sorunlara odaklanmak için biraz zaman kazandırır.

7. Rutin Olarak Geri Bildirim Toplama

Müşterilerinizin işletmenizden ne istediğini gerçekten anlamak istiyorsanız, onlara sormalı ve daha da önemlisi onları dinlemelisiniz. Doğru zamanda sorarsanız, müşterilerinizin size yorum bırakma olasılığı daha yüksektir, ancak bu geri bildirimi gerçekten dikkate almalı ve stratejinize uygulamalısınız.

Ayrıca müşterilerinizden düzenli olarak geri bildirim toplamalısınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi, müşteri ihtiyaçları değişebilir, bu nedenle müşterilerinizin işletmeniz hakkında nasıl hissettikleri konusunda güncel bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Her şey hızla değişebilir, bu nedenle her müşteri deneyiminden sonra geri bildirim toplamanıza yardımcı olabilecek otomatik bir araç eklemek yardımcı olabilir. Form sihirbazı modülü müşteri geri bildirimleri toplamak için geliştirilmiş bir araçtır.

8. Ekibinizin Performansını İzleme

Müşteri hizmetleri stratejinizin sürekli olarak etkili olmasını istiyorsanız, zaman içindeki performansını izlemeniz gerekir. Müşteriler her zaman paraları karşılığında en büyük faydayı elde etmeyi beklerler ve daha iyi bir anlaşma veya daha güvenilir hizmet alabileceklerini düşünürlerse bir rakibe yönelmeye isteklidirler.

Stratejinizden memnunsanız, sektörünüzdeki rakipleriniz, dikkatinizi vermediğiniz zamanlarda müşterilerinizi yakalayıp müşterilerinizi cezbedebilir. Ya da sektörünüzde yeni bir trend ortaya çıkabilir ve yakın zamanda herhangi bir müşteri geri bildirimi toplamadığınız için bundan yararlanma şansınızı kaçırırsınız.

En başarılı işletmeler, ekiplerinin performansını düzenli olarak kontrol eden ve her zaman müşteri deneyimine değer katmanın yeni yollarını arayan işletmelerdir. Bu işletmeler, çalışanlarını son derece yüksek standartlarda tutar ve onlardan karşılaştıkları her müşteriyle olumlu etkileşimler oluşturmalarını bekler.

Kapsamlı ve uyumlu bir müşteri deneyimi stratejisi belirlemenize yardımcı olması için, işletmeniz için akılda tutulması gereken bazı en iyi uygulamaları keşfedelim.

Müşteri Deneyimi Stratejisi En İyi Uygulamaları

1. Hedef Kitlenize Ulaşın.

İş iletişimi, müşterilerinizin deneyimini şekillendirmede büyük rol oynar. Müşterilerle bulundukları yerde buluşamıyorsanız, en çok ilgilendikleri veya yardıma ihtiyaç duydukları anda onlarla etkileşim kurma fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

Bu müşteri deneyimi alanında başarılı olmak, işletmenizin önce müşterilerinizin en aktif olduğu kanalları belirlemesi gerektiği anlamına gelir, böylece yaklaşımınızı uyarlayabilir ve onlara orada hizmet verebilirsiniz.

Oradan, ister sosyal, ister e-posta, canlı sohbet veya benzer bir şey olsun, kanalı tanımanız önemlidir. Kendinize sorun: Müşterilerimiz bu kanalda şimdiden nasıl iletişim kuruyor? Ve bu bilgiyi, sosyal yardımımızı daha yerel hissettirmek için nasıl kullanabiliriz?

Erişilebilirlik, düzgün bir şekilde uygularsanız yararlı bir rekabet avantajı olarak hizmet edebilir. İşletmenizin müşterilerinizin tercih ettiği kanallara hakim olması ve bu kanallar aracılığıyla güvenilir, tutarlı hizmet sağlaması önemlidir.

2. Uygun Müşteri Hizmetleri Sunun.

Müşteriler, internet ve sosyal medya aracılığıyla çözümleri ve bilgileri kendi başlarına keşfetme konusunda daha güçlü hale geldikçe, artan hizmet kolaylığına yönelik talep de artıyor. İşletmelerin müşterileriyle iyi durumda kalabilmeleri için baştan sona çevrimiçi desteğe öncelik vermeleri gerekir.

Bir düşünün: Bir müşterinin hafta sonu bir sorusu varsa, bize ulaşmak için Pazartesi'ye kadar beklemesi gerekir mi? Veya Cumartesi ihtiyaçlarını karşılamak için 7/24 canlı sohbet özelliğini etkinleştirdiniz mi?

Web sitenizde gösterişli, güncel bir bilgi tabanına sahip olmak kadar basit bir şey, müşterilere ekibinize ulaşmak zorunda kalmadan kendilerine yardımcı olma olanağı sağlayan en iyi uygulamadır.

3. Müşteri Hizmetleri Faaliyetlerinizde Tutarlı Olun.

Müşteriler, iş yaptıkları şirketlerde güven oluşturmakla daha çok ilgilenirler. Güven oluşturmak, müşteri deneyimini etkileyen her ekibin süreçlerinizde, politikalarınızda ve eylemlerinizde tutarlı olmasını gerektirir.

Müşterilerinizle bu güven kültürünü geliştirmeye yardımcı olmak için, politikaların güncel, makul olduğunu ve her senaryoda ve alıcı kişide tutarlı bir şekilde uygulandığını bir kez daha kontrol edin. İade veya değişim gibi bir şeyin müşterilerinizle sürtüşmeye neden olduğu ve gelecekte satın almalarını zorlaştırdığı bir durumla karşılaşmak istemezsiniz.

4. Ürünleri ve Hizmetleri Müşteri Geri Bildirimlerine Göre Hassaslaştırın.

Müşteri hizmetleri deneyiminizin arka ucunu mükemmelleştirmek için ne kadar çaba harcarsanız harcayın, sonuçta şirketinizden bir ürün veya hizmet satın aldıklarını ve bunun değerli ve yüksek kaliteli olmasını beklediklerini unutmamak önemlidir. Bir kullanıcı anketi, odak grupları veya bire bir müşteri görüşmeleri tarafından sağlanan müşteri geri bildirimlerine göre ürünlerinizi ve hizmetlerinizi iyileştirin. Sattığınız bir ürün veya hizmetle ilgili sorunun kökünü çözmek, genel olarak daha iyi bir müşteri deneyimi yaratabilir.

5. Ürün Alırken Kolaylık Sağlayın.

Kimi şirketler, alışveriş yapanlara arabaya teslim veya mağazadan teslim alma ile kıyafet siparişi verme olanağı sağlıyor. Sadece bu da değil, siparişleri teslim alınmaya hazır olduğunda müşterilere isteğe bağlı metinler, e-posta veya mağaza uygulaması bildirimleri yoluyla bilgi veriyorlar. E-ticaret sitesinden alışveriş yapanların siparişlerinin ne zaman hazırlandığını tahmin etmesi ve beklemesi gerekmez, bunun yerine hızlı ve kolay veya ağrısız bir müşteri deneyimi sağlıyorlar.

Bu sistem, müşterilerin kendileri için uygun olduğu zaman ve yerde kıyafetleri denemelerine izin vererek kolaylık sağlar. Aynı zamanda insanları mağazaya çeker ve onları satın almak isteyebilecekleri binlerce başka ürünle tanıştırır.

Ancak bu, markanızın müşteri deneyimi stratejisinin bir parçası olarak satın alma kolaylığından nasıl yararlanabileceğinin ve yatırım yapabileceğinin yalnızca bir örneğidir. Web sitenizde doğru fiyatlandırma ve paketleme bilgilerine sahip olmak kadar basit bir şey, satın alma sürtüşmelerini etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir.

Günün sonunda, insanların size para vermesini zorlaştırmak istemezsiniz.

6. Kişisel Dijital Kişiselleştirme oluşturun.

Şirketlerin yeni müşteri deneyimi aracını kullandığı başka bir şey var mı? Veri.

İşletmeler, mümkün olan en iyi müşteri deneyimini sağlamak için müşteri ilişkisi boyunca gelecekte ilgili öneriler veya daha bilinçli destek sağlamak için kullanılabilecek bilgileri toplamalıdır.

Müşterinin gözünde kişiselleştirme (doğru yapıldığında), sadakatine ve işine duyulan saygının bir göstergesi olabilir. Ayrıca, işletmenizin daha iyi hizmet, öneri, destek vb. sağlamak için sürekli çalışarak ilişkiyi güçlendirmekle ilgilendiğini gösterir.

Müşteri verilerini toplamanın ve bunlardan yararlanmanın birçok yolu olsa da, müşteri başarınız veya hizmet departmanınız için paylaşılan bir gelen kutusu kadar basit bir şey harika bir ilk adımdır. İnsanların geçmiş müşteri görüşmelerini veya isteklerini yanıtlayabileceği şeffaf, evrensel bir alan yaratarak, daha bağlamsal iletişim ve erişim için temel atıyorsunuz.

7. Sadeliğe Odaklanın, Kullanım Kolaylığı Sağlayın.

Hiç mobil cihazlarda gezinmesi felaket olan bir web sitesine girdiniz mi? Ortalıkta çok uzun süre kalmadığınıza bahse gireriz. 2015 yılında mobil internet kullanımı ilk kez masaüstü kullanımı geçti. O zamandan beri mobil kullanım artmaya devam ediyor ve bu durum, müşteriler ve potansiyel alıcılar için basit ve sorunsuz bir deneyim sağlamak isteyen işletmeler için mobil optimizasyonu yüksek bir öncelik haline getiriyor.

İşletmenizin kullanım kolaylığını artırmak için, tüm tarayıcı türleri için web sitesinde gezinmeyi basitleştirmeye odaklanmak isteyeceksiniz. Ne de olsa müşterilerin ihtiyaç duydukları bilgileri ortaya çıkarmak için masaüstüne geçene kadar beklemelerini bekleyemezsiniz, değil mi?

Burada başvurulacak harika bir örnek Amazon'dur. Amazon, Amazon Prime üyelerinin yalnızca tek bir tıklamayla bir ürün satın almalarını sağlayarak ödeme sürecinde basitliği ve kullanım kolaylığını bünyesinde barındırır. Dahası, aynı ekranda ürün bilgilerini ve yaygın satın alma sorularının yanıtlarını ortaya çıkarmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar.

8. İletişim Kanallarınızın Esnekliğini Gözden Geçirin.

Kanal esnekliğine yaklaşımınızı düşünürken "çok kanallı" terimini aklınızda bulundurun.

Terime aşina değilseniz, çok yönlü kanal, masaüstünden mobile veya sosyal medya kanalından canlı desteğe geçerken bile müşterilere entegre ve sorunsuz bir deneyim sağlayan bir yaklaşım olarak tanımlanır.

Çok kanallı bir dünyada, müşteri deneyimi platformlar ve kanallar arasında aynı olmalı ve uygun olduğunda uygun bağlamı içermelidir.

Bir müşteri deneyimi geliştirmek isteyen yöneticiler, "Gerçek çok kanallı başarı için, kanal tercihini, kullanımı ve müşteri yolculuklarını müşteri perspektifinden izlemek için tüm kanallardaki (dijital ve geleneksel) müşteri etkileşimlerinin 360 derecelik bir görünümü olmalıdır" diye açıklıyor.

Müşteri deneyimi stratejinizin önemli bir parçası olarak kanal esnekliğini düzene sokmak istiyorsanız, tüm kanallarda müşteri deneyiminin nasıl görünmesini, hissetmesini ve ses çıkarmasını istediğiniz hakkında konuşmak için ekibinizi bir araya getirin. Oradan, daha akıcı, bağlamsal bir deneyim kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan ortak zemine sahip olacaksınız.

9. Otomasyon ve Yapay Zekadan Yararlanın.

Hiçbir işletme, hizmetinin robot gibi görünmesini istemez. Ancak gerçek şu ki, işletmeniz müşteri tabanını genişlettikçe, yalnızca bir avuç müşteriyi yönetirken yaptığınız aynı kişiselleştirilmiş hizmeti sunmak daha zor olacaktır. Bu, standartlarınızı yüksek tutmanın imkansız olduğu anlamına gelmez; sadece biraz yardıma ihtiyacınız olacak.

İşte burada yapay zeka ve otomasyon araçları devreye giriyor. Doğru kullanıldığında, bu özellikler müşteri deneyimine muazzam bir değer katar ve müşteri destek ekibiniz için inanılmaz kolaylık sağlar.

Örneğin, bir chatbot, temsilcileriniz uzaktayken web sitenizde müşteri sorguları yapabilir. Bu nedenle, normal çalışma saatlerinizin dışında olsa bile, müşteriler yine de botunuzdan yanıt alabilir ve bu sorular, temsilcilerin ertesi sabah ilgilenmesi için birikmez. Bot, müşterileri yalnızca bilgi bankanıza yönlendirse bile, onları potansiyel bir çözüme yönlendirir ve şirketinizin 7/24 erişilebilir olmasını sağlar.

10. Proaktif Olun

Proaktif müşteri hizmetleri, yalnızca müşteri başarı ekibinizin sorumluluğunda olmak zorunda değildir. Bunun yerine, işletmenizdeki herkes müşterinin bir ürün satın aldıktan sonraki deneyiminde rol oynayabilir.

Müşteri hizmetleri ekipleri için temsilciler, birisi şikayetlerle birden çok kez ulaşmışsa müşteri başarı yöneticisini (CSM) uyarabilir. CSM'nin bu kişiyi kendi başlarına tespit etmesini beklemek yerine, ön saflardaki temsilciler müşterinin bilet geçmişine kolayca bakabilir ve markanızla ilgili sürekli sorun yaşayıp yaşamadıklarını anlayabilir. Öyleyse, etkileşimin ardından müşteri başarısıyla iletişime geçebilirler, böylece şirketiniz müşteri kaybetmeden önce ulaşabilir.

Pek çok insan size haber vermeden işletmenizden ayrılacaktır, bu nedenle, yinelenen herhangi bir sorun fark ederseniz hesaplarınızı düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir.

11. Sosyal Dinleme Yapın.

Müşteri deneyimi hakkında bilgi edinmenin kendi sosyal medyasından daha iyi bir yolu var mı?

Sosyal dinleme, işletmenizden doğrudan bahsetmek için markanızın sosyal platformdaki varlığının izlenmesidir. Sektörünüzdeki trend konuları, rakibinizin davranışlarını gözlemlemek ve müşterinizin ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığını duymak için kullanılabilir.

Kurumsal web tasarımı, Facebook, Twitter, LinkedIn ve daha fazlası gibi web sitelerini kullanarak müşterilerin şirketiniz hakkında neler söylediğini göreceksiniz. Yeterince dikkatli olursanız, müşteri yolculuğundaki sıkıntılı noktaları ve müşteri deneyimini olumlu yönde etkileyebilecek diğer içgörüleri keşfedebilirsiniz.

Ayrıca, istatistik toplamak istiyorsanız, işletmenizden doğrudan bahsedenleri toplayabilen, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli araçlar da vardır.

12. Rutin Takım Eğitimi Uygulayın.

Çalışan eğitimi, işe alındıktan sonra sona ermemeli, ancak personelinizin beklentileri aşacak şekilde performans gösterdiğinden emin olmak için rutin olarak yapılmalıdır.

Çalışanların ürün ve strateji konusunda bilgili olmasının ne kadar önemli olduğunu zaten tartışmıştık, peki ya yüz yüze müşteri deneyimi? Rutin ekip eğitimi, her çalışanın farklı durumlarda potansiyel müşterilere nasıl davrandığını görmek için canlandırma senaryoları veya simülasyonlar yürütmek gibi görünebilir. Bazı rol oynama senaryoları şunlar arasında değişebilir:

  • Bir müşteriyi nasıl karşıladıklarını gözlemlemek
  • Bir müşteri için benzersiz bir sorunu çözme
  • Müşteriyi farklı seçeneklerle bilgilendirmek veya yönlendirmek

Rol oyunları düzenleyerek çalışanlar, işletmenizin sağladığı ürün veya hizmetin iletişiminde, tutumunda ve sunumunda başarılı bir şekilde yaptıkları konusunda birbirlerini eleştirebilirler.

Müşteri Deneyimi Stratejisi Uzun Vadeli Bir Oyundur

Roma bir günde inşa edilmedi ve müşteri deneyimi stratejinizin de öyle olmasını beklememelisiniz.

Bizim tavsiyemiz? Müşteri deneyimi tasarımınızı tanımlamaya ve düzene sokmaya çalışın, ancak bunu işiniz ve müşteri tabanınız büyüdükçe işlerin de gelişmesi gerekeceği düşüncesiyle yapın.

Müşterilerle onların şartlarına göre iletişim kurmanın ve bu arada veri toplamanın ne anlama geldiğini öğrendikçe, genel müşteri deneyimi stratejiniz hakkında bilinçli kararlar vermenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp